Ako ste došli do problema spajanja sa interneta u vlastitu uredsku poslovnu mrežu na siguran način, zasigurno ste čuli za Virtual private network (VPN) . Kako postoje raličiti tipovi VPN-a, fokus će biti na sigurne VPN-ove, te kako ih implementirati koristeći slobodno i otvoreno rješenje pod nazivom OpenVPN. OpenVPN glasi kao jedno od najpopularnijih i najjednostavnijih rješenja za VPN, a pritom je raspoloživ za veliki broj platformi (Windows, Linux, *BSD, ...).
Planirate li VPN implementaciju ili niste zadovoljni postojećim VPN rješenjem, poslušajte ovo predavanje i ocijenite može li vam OpenVPN pomoći. Međutim, postojećim OpenVPN korisnicima interesantan dio bit će i oko sigurne konfiguracije samog OpenVPN-a.

Detalji o predavanju

Vrsta: Predavanje / Lecture

Razina težine: Srednje detaljno / Detailed

Poželjno iskustvo slušatelja: Bez iskustva (1 g. i manje) / No experinace

Poželjna funkcija slušatelja:
Krajnji korisnik / End User
Sistem Analitičar / System Analist
Menadžer - operativni / Manager - Operational

Predviđeno vrijeme trajanja rada - aktivnosti: 45 min

410_Košturjak-OpenVPN.pdf 132,07 kB

O predavaču

Vlatko Košturjak

IBM

Vlatko Košturjak zaposlen je u IBM Hrvatska na poziciji stručnjaka za informacijsku sigurnost gdje pomaže klijentima u postizanju ciljane sigurnosne razine. Vlatko se na području sigurnosti specijalizirao i certificirao za «ethical hacking» odnosno penetracijske testove, neprekidnost poslovanja (business continuity), povećanje razine sigurnosti informacijskih sustava, te razvoj i nadzor ISMS-a prema međunarodnim standardima uključujući ISO/IEC 27001.
Isto tako, Vlatko Košturjak je certificirani stručnjak za Linux s bogatim iskustvom u radu s cijelim nizom rješenja temeljenih na Linuxu. Tijekom više od 10 godina zanimanja za Linux i slobodni softver, stekao je široka znanja u radu s Linuxom i tako upoznao Linux na platformama od PDA do mainframea, te napisao brojne IBM Redbook naslove s temama Linuxa, slobodnog softvera i sigurnosti. Vlatko također aktivno izrađuje i doprinosi softveru slobodnog koda.